Matrace

V naší prodejně zakoupíte také špičkové matrace Dřevočal, které splňí vaše představy o příjemném spaní

Matrace pružinové

matraceNa výběr máme pružinové matrace (čím víc pružin, tím jsou kvalitnější), tzv. taštičkové matrace (mají větší množství pružin než "obyčejné" pružinové, každá pružina je uložena v látkovém pouzdru - taštičce, díky níž matrace nevrže). Oba typy matrací mají povrch zpevněný ještě vrstvami různých materiálů, například kokosovým vláknem, ovčím rounem, latexem, polyuretanem , atd.
Matrace polyuretanové

matracemožností jsou polyuretanové matrace . Matrace z polyuretanové pěny mají různé stupně tvrdosti. Často jsou tvořeny jako sendvič se zpevněným středem nebo se středem z různých profilů, za účelem jejich provzdušnění. Oblíbené jsou matrace se zimní a letní stranou, kde zimní stranu tvoří hřejivá ovčí vlna a letní stranu naopak chladivá a prodyšná vrstva kokosového vlákna ( gumožíně). Kvalitní matrace mají navíc změkčenou část v oblasti ramen tzv. ramenní kolébku.
Matrace ze studené pěny

matraceMatrace ze studené pěny vynikají svou výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Pěna je tvořena buňkami se silnější stěnou. Díky velkým pórům je dokonale provzdušněna a lépe odvádí teplo. Matrace bývají pěti až sedmi zónové, protože každá část těla vyžaduje jinou tuhost. Zatímco pod rameny a patami oceníte měkčí zóny, pod bedry je potřeba mít pevnější podklad. Tyto matrace jsou ideální v kombinaci s línou pěnou. Její tvrdost se mění podle teploty, proto při kontaktu s tělem měkne a díky efektu tzv. pomalého vracení omezuje protitlak a zabraňuje tak proleženinám.
Matrace latexové

matracekvalitní matrace jsou matrace latexové . Jsou pružné, mívají odlehčující otvory. Dodávají se tří, pěti i sedmi zónové. Výborně se přizpůsobují tvaru těla, jsou ideální pro polohovací rošty, mají dlouhou životnost. U těchto matrací nedochází k proležení.

Všechna práva vyhrazena © 2019 Koberce Prim., Powered by spam blocker